Suomensaaren juoksu 26.9.2021 lopputulokset
     
Nimi Seura/Paikkakunta Loppuaika
     
Naiset yleinen 6 km    
1.  Heta Jalonen Triggered Hieronta 22:52:00
2.  Emmi Hakomäki Jämin Jänne 22:57:00
3.  Nuppu Laaksonen Kaustisten Pohjan-Veikot 25:03:00
4.  Jenna Pirttijoki Ylöjärven Ryhti 28:14:00
5. Anne Välimäki Pilke 30:09:00
6. Suvi Palmu   33:03:00
     
Miehet yleinen 6 km    
1. Janne Niemi Janakkalan Jana 19:18:00
2. Chapelliere Yann Teivo Stayers 19:46:00
3. Janka Toni Helsinki 20:57:00
4. Ville Pirttijoki Ylöjärven Ryhti 21:23:00
5. Jarno Vikman Teivo Stayers 21:59:00
6. Daniek Pryjma Brasilia 23:58:00
7. Antti Linkomäki Tampereen erotuomarikerho 27:43:00
8. Onni Koskela Ylöjärven Ryhti kesk.
     
Miehet 40 v. 6 km    
1. Heikki Leppänen Lempäälä 23:25:00
2. Santtu Kuosmanen Teivo Stayers 24:04:00
3. Mikko Lamminpää - 24:40:00
4. Antti Tietäväinen - 26:40:00
     
Miehet 50 v. 6 km    
1. Antti Harjumaa Ylöjärvi 23:04:00
2. Rolle Strömsholm Herwood Gym 24:26:00
3. Timo Kauppila - 25:26:00
4. Tommi Vormisto Tampereen maraton klubi 25:42:00
5. Ensio Lehtonen Ylöjärven Ryhti 28:12:00
     
Tytöt 17 v. 4 km     
1. Ida-Sofia Simola JKU 16:21:00
2. Ada Aarnio Kangasalan Kisa 18:17:00
3. Aino Lantelankallio Tampereen Vihuri 23:38:00
     
Pojat 15 v. 4km    
1. Sisu Peltoniemi Kaustisen Pohjan-Veikot 16:22:00
2. Aarre Lantelankallio Tampereen Vihuri 23:56:00
     
Tytöt 15 v. 4 km     
1. Netta Nieminen Vammalan seudun Voima 16:39:00
2. Aino Aarnio Kangasalan Kisa 17:22:00
3. Amanda Linkomäki   20:02:00
4. Maija Mäntylä Kangasalan Kisa 22:38:00
     
Pojat 11 v. 2 km    
1. Aaron Välimäki Lavia 10:06:00
2. Eeli Petäjämäki Ylöjärven Ryhti 10:27:00
3. Bjørn Linkomäki   10:41:00
4. Joonia Jantunen TomNoor 27:32:00
     
Tytöt 11 v. 2 km    
1. Maissi Peltoniemi Kaustinse Pohjan-Veikot 9:41:00
2. Mira Lampimäki   11:41:00
3. Jessika Linkomäki   15:27:00
     
Kuntosarja    
1. Asko Huuki Tampere 23:52:00
2. Timo Peltoniemi Tampere 24:21:00
3. Tuomas Järvinen Tampere 25:18:00
4. Veijo Jääskeläinen Tampere 29:21:00
5. Jorma Huolman IF Kraft 30:22:00
6. Miika Sukkela Tampere 32:23:00
7. Jaakko Koivunen Tampere 33:58:00
8. Päivi Juden Herwood Gym 35:51:00
9. Emmelina Holmqvist Tampere 39:50:00
10. Anna Holmqvist Tampere 39:59:00
11. Noora Jantunen TomNoor 40:14:00